Emlak Sektörü'nün Nabzı Burada Atacak

Karabağlar'a Birleştirici Aday

karabaglara-birlestirici-aday

CHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Şakir Başak, yaklaşan yerel seçim çalışmalarında farklılığını ortaya koyarak, seçime katılan tüm siyasi partilere nezaket ziyarette bulundu.
27 Aralık 2018 Perşembe 15:21

Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Şakir Başak, ittifak hazırlıklarının devam ettiği İYİ Parti İl Başkanlığı ve Karabağlar İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokrat Parti (DP), Saadet Partisi (SP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanlıklarına nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerin asıl amacının halkta oluşturulan karşıtlığı yok ederek, toplumsal birliğimize ve ortak paydalarda bir araya gelebileceğimize olan inancımıza bir nebzede olsa katkı sunmak olduğunu söyleyen Başak: “Toplumsal barış, Cumhuriyeti ortak paydalarda bir araya gelerek bize armağan edenlere borcumuzdur.” diyerek açıkladı.

 

Şehit ataların ayrışan torunları olamayız

 Atatürk’ün halk anlayışında ayrışmanın olmadığını vurgulayan Başak: ”Kutuplaşan siyasi iklim ve gün geçtikçe ayrışan bir halk var. Oysa ki seçimden sonra biz yine bir arada yaşayacağız. Kurtuluş Savaşı verirken tek idealimiz vardı: Vatanın bütünlüğü. Şehit olan atalarımızın siyasi çekişmeler için kavga eden torunları olamayız. Biz halkız! Yaşanan kötü olaylara birlikte üzüleceğiz, vefat haberleri aldığımızda birbirimize destek olacak belki de birlikte ağlayacağız. Düğünlerimizde mutluluğumuzu paylaşacak, dünyaya getirilen bebeklerin sevincini hep beraber yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.  

CHP büyük bir ailenin birleştirici gücü

Başak, ziyaretinin temelinde Türkiye’nin büyük bir aile olduğunu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman Türkiye’nin birleştirici gücü olduğuna dikkat çekerek yine CHP önderliğinde bir araya gelineceğini savundu. Siyasi parti ziyaretleri bu nedenle gerçekleştirdiğini sözlerine ekleyen Başak “Ortak paydalarımız fazlayken, farklılıklarımız üzerinden kırıp döküp düşman olmaya gerek yok. İzmir demek hoşgörü demek. Tüm ziyaretlerimize ortak değerimiz olan Atatürk’ümüzün simgelemesi için Atatürk Çiçeği ile gittim. Ben her zaman farklılıklarımızın bizi zenginleştireceği inancındayım. Bu hedefle Anadolu’nun 7 bölgesine ulaşarak 11bin kilometre yol gittim. Temas ettiğimiz örgütümüzü İzmir’de Büyük Anadolu Sempozyumu’nda bir araya getirdik. Orada anladık ki biz büyük bir aileyiz.” mesajını verdi.

 

Herkese kucak açmalıyız

Adaylık çalışmaları büyük bir özveriyle sürdüren Başak, “Karabağlar’da ayak basmadığımız yer kalmayacak. Her biri alanında uzman takım arkadaşlarımızın hazırladığı projelerimiz var ancak onları anlatmaktan çok, ‘Birlikte neler yapabiliriz?' diye soruyorum. Halkın katılımcılığı benimsemesi ve hevesli olması çalışma şevkimi daha da arttırıyor. Seçime kadar vip transfer alanya olarak bayrak yarışını sürdüreceğiz fakat seçimin ertesi günü herkese hizmet götürerek, CHP halkçı ve derman belediyecilik anlayışını sahada tam anlamıyla göstereceğiz. Kimseyi ayrıştırmadan; parti programımıza, temel değerlerimize, Atatürk ilke ve inkılaplarına sadık kalarak anaplan ve eylem adımlarımızı gerçekleştireceğiz.” Cümleleriyle konuşmasını tamamladı.


Haber okunma sayısı: 285Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı