Emlak Sektörü'nün Nabzı Burada Atacak

İzmir Barosu Yargıya Taşıyacak

izmir-barosu-yargiya-tasiyacak

İzmir Barosu Başkanvekili Avukat Mustafa Çetin, Foça'da meydana gelen deniz kirliliğini yargıya taşıyacalarını açıkladı.
08 Eylül 2018 Cumartesi 10:39


 Baro Yönetim kurulu adına yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"31.08.2018 günü Foça ilçesinde kaynağı belirlenemeyen bir petrol / kimyasal madde sızıntısı olmuştur. Bu sızıntı çok geniş bir alanını kaplamış bulunduğu medya ve yerel kaynaklardan edinilen bilgilerden anlaşılmaktır.

Aradan geçen günlere rağmen, ilgili makamlar facianın boyutları ve failleri hakkında kamuoyuna tatmin edici bir açıklamada bulunmamışlardır.

İzmir Barosu Yönetim Kurulu aldığı karar ile petrol / kimyasal madde sızıntısının, hukuksal ve cezai anlamda sorumlularının ortaya çıkarılması için bir çalışma ekibinin kurulmasına karar vermiş,Kirliliğin meydana gelmesine neden olanların, kusuru olanların, faillerin ortaya çıkarılabilmesi için hukuksal / yargısal sürecinin işletilmesi için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yapılması kararı almıştır.

İzmir Barosu Başkanlığı olarak; gerçeklerin aydınlığa çıkması için hukuk mücadelemizin devam edeceğini, gerçekleri sonuna kadar savunacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

31.08.2018 günü Foça ilçesinde kaynağı belirlenemeyen bir petrol / kimyasal madde sızıntısı olmuştur. Bu sızıntı çok geniş bir alanını kaplamış bulunduğu medya ve yerel kaynaklardan edinilen bilgilerden anlaşılmaktır.

Aradan geçen günlere rağmen, ilgili makamlar facianın boyutları ve failleri hakkında kamuoyuna tatmin edici bir açıklamada bulunmamışlardır.

İzmir Barosu Yönetim Kurulu aldığı karar ile petrol / kimyasal madde sızıntısının, hukuksal ve cezai anlamda sorumlularının ortaya çıkarılması için bir çalışma ekibinin kurulmasına karar vermiş,

Kirliliğin meydana gelmesine neden olanların, kusuru olanların, faillerin ortaya çıkarılabilmesi için hukuksal / yargısal sürecinin işletilmesi için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yapılması kararı almıştır.

İzmir Barosu Başkanlığı olarak; gerçeklerin aydınlığa çıkması için hukuk mücadelemizin devam edeceğini, gerçekleri sonuna kadar savunacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz."


Haber okunma sayısı: 376Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İZMİR - HAVA DURUMU

IZMIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ