Emlak Sektörü'nün Nabzı Burada Atacak

Ege Bölgesi’nde en çok İzmir, TV+ izledi

ege-bolgesinde-en-cok-izmir-tv-izledi

Türkiye’nin en çok izlenen televizyon platformu olan TV+, 2018’de 12 milyon indirme rakamı ve 3.6 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak mobilde açık ara lider dijital televizyon platformu oldu.
27 Mart 2019 Çarşamba 11:53

Türkiye’nin en çok izlenen dijital televizyon platformu TV+, 2018’i rekorlarla tamamladı. 12 milyon indirme rakamı ve 3,6 milyon kullanıcıyla televizyon izleme alışkanlıklarını yeniden tanımlayan TV+’ta günlük kişi başı kullanım süresi ise 81 dakikaya ulaşarak mobilde açık ara lider dijital televizyon platformu oldu. Bölge dağılımında TV+ ev platformu IPTV üzerinden Ege Bölgesi’nde en fazla İzmir’de izlendi. İzmir spor içeriklerini hem mobil hem de IPTV üzerinden seyrederken, çocuk içeriklerini ise mobilden izlemeyi tercih etti.

 

Evde animasyon, mobilde aksiyon izleniyor 

Kullanıcılar TV+’ı cepten 20.30-01.00 saatleri arasında yoğun kullanırken IPTV tarafında yoğunluk 16.00-22.00 saatlerinde yaşandı. Kullanıcılar OTT’de en çok aksiyon filmlerini izlerken, IPTV tarafında en çok izlenen film türü animasyon oldu. IPTV kullanıcılarının yüzde 74’ü, cep uygulaması kullanıcılarının ise yüzde 60’ı hem TV  hem de film izlemeyi tercih etti.    ‘Sen nereye TV oraya’

Gerek içerik gerekse teknolojik donanımıyla TV+’ın 2018’i rekorlarla tamamladığını belirten Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Servisleri Direktörü Barış Zavaroğlu, TV+, ‘Sen Nereye TV Oraya’ mottosuyla, gişe rekortmeni filmler, dünyanın takip ettiği diziler ve 86’sı HD olmak üzere 150’den fazla canlı TV kanalını kullanıcılarına sunuyor. 5000’den fazla film, dizi, çizgi film ve belgeseli kullanıcılarımızla buluşturduk. Seçkin spor etkinlikleri ve en yeni teknolojik deneyimlerini kullanıcılarımıza yaşatıyoruz. TV+ yüksek yayın kalitesi, televizyon, cep telefonları ya da tabletler üzerinden kullanım imkanı, yayını 24 saate kadar geriye alabilme, 10 saniyelik periyodlarla geri ve ileri alma seçenekleriyle bir televizyondan daha fazlasını sağlıyor. 3 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan TV+’ta, mobil üzerinden günde tam 81 dakika, ev platformunda ise 9 saat televizyon izleniyor” dedi.

 

Dünya sineması TV+ ile beyazperdede

 

Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Servisleri Direktörü Barış Zavaroğlu, “Sinema sektörünü sadece dijitalde değil tüm platformlarda sahiplenmeyi amaçladık. Bu kapsamda geçen yıl Antalya Film Festivali, Malatya Film Festivali, Boğaziçi Film Festivali gibi organizasyonların sponsoru olduk. Yine yaz aylarının açıkhava sinema etkinliklerinde öncü rol üstlendik. Bomontiada açıkhava sineması, Bodrum Müzik Festivali film gösterimleri gibi etkinliklerin öncülüğünü üstlendik. Türkiye’de sinema sektörünün gelişmesi ve daha çok izleyiciye ulaşması için çalışıyoruz. BKM ile yaptığımız işbirliğiyle, abonelerimize en sevilen Türk filmlerini ücretsiz  sunuyoruz. Sinema endüstrisine sunduğumuz katkıyı bir adım daha ileri götürüyor ve klasik filmleri sıra dışı deneyimle izleyicilerimizle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

BKM ile yerli filmler TV+’ta

Türkiye’nin en çok izlenen yerli dijital televizyon platformu TV+, Türk sinemasının popüler yapımlarını ekrana getiriyor. BKM işbirliğiyle en sevilen yerli filmler, TV+’ın sinema platformunda, abonelerine yıl boyunca ücretsiz olarak sunulacak. Yerli filmlerin daha fazla seyirciye ulaşması ve sinemanın gelişmesi amacıyla gerçekleştirilen işbirliğiyle izleyiciler film keyifini Ata Demirer’den Cem Yılmaz’a, Demet Akbağ’dan Yılmaz Erdoğan’a, Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy ve Ezgi Mola’ya ünlü oyuncularla doyasıya yaşayacak.

 

Rakamlarla TV+

 • İndirme rakamı: 12 milyon
 •   Kullanıcı sayısı: 3,6 milyon
 •   Günde ortalama geçirilen süre: 81 dakika

 

Evde animasyon, mobilde aksiyon izleniyor 

 •  Kullanıcılar OTT’de en çok aksiyon filmlerini izlerken, IPTV tarafında en çok izlenen film türü animasyon oldu.

 

Cepte ve evde prime-time farklı

 •   OTT tarafında kullanıcılar saat 20.30 ile 01.00 saatleri arasında yoğun olarak TV izliyor.
 •   IPTV tarafında ise yoğun kullanım saatleri  18.00-22.00 aralığında.

Türkiye’nin 7 bölgesinden en çok izleme yapan şehirler:

 •    OTT: Ankara, Çanakkale, İstanbul, Karabük, Tunceli, Antalya Antep
 •  IPTV: Kocaeli, İzmir, Gaziantep, Antalya, Kayseri, Trabzon, Tunceli

  Spor içerikleri şehir dağılımı:

 • OTT: İzmir, İstanbul, Eskişehir, Adana, Samsun, Tunceli, Gaziantep
 •   IPTV: Bingöl, Kocaeli, İzmir, Trabzon, Antalya, Ankara, Diyarbakır

  Çocuk içerikleri şehir dağılımı:

 •   OTT: Ankara, Edirne, İzmir, Karabük, Antalya, Gaziantep, Erzincan
 •  IPTV: Gaziantep, Kocaeli, Kayseri, Trabzon, Antalya, Denizli, Van

  İnternet platformundan film izleyenler (VOD) şehir dağılımı:

 • OTT: Tunceli, Çanakkale, Bilecik, Osmaniye, Kütahya, Bolu, Şırnak
 • IPTV: Gaziantep, Adana, Denizli, Kocaeli, Trabzon, Kayseri, Muş

  TV+ kullanıcıları hem televizyon hem film izliyor

 •  IPTV kullanıcılarının yüzde 74’ü hem TV hem film izliyor.
 •   Cep kullanıcılarının ise yüzde 60’ı TV ve film izliyor.


Haber okunma sayısı: 325Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
 • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İZMİR - HAVA DURUMU

IZMIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ