Emlak Sektörü'nün Nabzı Burada Atacak

Suat Erol’dan Yeni Atatürk Heykeli

suat-eroldan-yeni-ataturk-heykeli

Mirza Nil İlkokulu öğretmeni Suat Erol’un yeni yaptığı Atatürk’ün balmumu heykeli okulun girişinde gelenleri elinde Nutuk ile karşılıyor.
01 Aralık 2018 Cumartesi 10:28


10 Kasım Haftası anma etkinlikleri kapsamında yapılan ve Mirza Nil İlkokulu’nun girişinde özel bir köşeye konan heykel büyük ilgi görmeye devam ediyor. Atatürk heykeli elinde tuttuğu nutuk ile geleceğin yöneticileri olan günümüzün çocuklarına adeta ders veriyor.

Çağdaş Türkiye’nin kuruluş tarihi olarak adlandırılan Mustafa Kemal Atatürk tarafından da “Dokuz senelik icraatimiz” diye nitelenen Nutuk’ta  19 Mayıs 1919, 20 Ekim 2017 yılları arasında yaşanan olayları belgeleriyle anlatılıyor. Türk çocuklarına ve kendini her yaştan genç hisseden kişilere hitaben söylediği “Gençliğe Hitabe” ile biten bu eseri cumhuriyetin hangi şartlarda kurulduğunun öğrenilmesi açısından herkesin okuması gerekiyor.

ATA ANI EVİ’NDE SERGİLENİYOR

Suat Erol daha önce de Atatürk heykeliyle dikkat çekmişti. 2017 yılında hazırlanan heykel Mirza Nil İlköğretim Okulu Tiyatro Salonu, ADD Karşıyaka Şubesi başta olmak üzere birçok yerde sergilenmiş ayrıca Bornova Belediyesi’ne ait olan Ata Anı Evi’nde de şu an sergilenmekte olan başka bir heykel yapmıştı.
Suat Erol’un yapmış olduğu Atatürk heykellerini görmek isteyenler Mirza Nil İlkokulu ile Ata Anı Evi’nde görebilir.
Balmumu Atatürk heykellerini yapan Suat Erol başka heykeller de yapıyor ve yakın gelecekte öncelikle İzmir’e hizmet edenler ve İzmir’in yetiştirdiği ünlülerin birebir heykellerinin yer aldığı İzmir Balmumu Heykelleri Müzesi’ni kurmayı hedefliyor.


Haber okunma sayısı: 556 Haber Kaynağı: (ELAL AJANS)Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı