Emlak Sektörü'nün Nabzı Burada Atacak

Sabancı Vakfı'ndan Kısa Film Yarışması

sabanci-vakfindan-kisa-film-yarismasi

"Değişen İklimler, Değişen Hayatlar" konulu kısa film yarışmasına başvurular başladı
06 Temmuz 2020 Pazartesi 20:14

Sabancı Vakfı, 5. kısa film yarışmasına başvurular başladı. Sabancı Vakfıʹnın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016ʹdan bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışmasıʹnın bu yılki başvuruları başladı. Son başvuru tarihi olarak 20 Kasım'ın belirlendiği yarışmada "Değişen İklimler, Değişen Nevgül Hayatlar" teması işlenecek. Dereceye giren eserlerin birincisine 20 bin, ikincisine 15 bin, üçüncüsüne 10 bin lira ödül verilecek.

HAYATIMIZIN DEĞİŞMESİ KAÇINILMAZ

 

Sabancı Vakfı  Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, ʹİklim değişikliği, biyoçeşitliliğin azalması, deniz ve kıyı ekosistemlerinin bozulması, kuraklık ve çölleşme, gıda güvenliğinin tehlike altında olması ve kitlesel göçlerin artması gibi birçok çevresel ve sosyal soruna yol açıyor. Doğaya, toprağa ve atmosfere bıraktığımız etkileri düşünmeden hareket etmeye devam ettiğimiz takdirde hayatlarımızın değişmesi kaçınılmaz olacak. İklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve bu değişime uyum sağlamak için harekete geçmeliyizʹ dedi.

Yarışma ile toplumsal sorunlara dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak için sanatın gücünü kullandıklarını belirten Safkan, sinemacıları, iklim değişikliğinin hayatımızdaki etkilerini ve bu konuda yapılması gerekenleri beyaz perdeye taşımaya davet ettiklerini belirtti. Sabancı Vakfı Genel Müdürü, Sanatın dönüştürücü gücü ve yönetmenlerin yaratıcı bakış açısı ile toplumda iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak istediklerinin altını çizerek kısa film yarışmasında toplamda 45 bin lira ödül verileceğini açıkladı.

Yarışmaya katılmak isteyenler Sabancı Vakfı'nın adresinden yarışma şartlarını öğrenebilir.

 

 

 


Haber okunma sayısı: 139Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı