Emlak Sektörü'nün Nabzı Burada Atacak

Tibet Kızılcan'a Duygu Dolu Anma

tibet-kizilcana-duygu-dolu-anma

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şubesi’nin sevilen Başkanı Dr. Tibet Kızılcan, ölümünün 22’inci yılında anıldı. Çarşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen anmada duygu dolu anlar yaşandı.
08 Ocak 2020 Çarşamba 20:58

Karşıyaka aşığı ve Karşıyakalılar tarafından çok sevilen Dr. Tibet Kızılcan için Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen “Vefa” başlıklı etkinlik, Çarşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Etkinlikte Alpay Arslan, Tuğrul Çınar ve Ali Güven, genç yaşta vefat eden arkadaşlarıyla ilgili anılarını anlattılar. Kanser hastalığı nedeniyle 32 yaşında vefat eden Dr. Tibet Kızılcan’ın 8 yaşından itibaren büyük bir Karşıyaka Spor Kulübü tutkunu olduğu, takımının maçlarını hiç kaçırmadığı, Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şube Başkanı olduğu dönemde hastalığa yakalanmasına rağmen son ana kadar sporcularla yakından ilgilendiği aktarıldı. Kızılcan’ın ayrıca çok yardımsever olduğu, pek çok insana ücretsiz tedavi uyguladığı ve ilaç yardımında bulunduğu belirtildi. Çok sevilen doktorun kaybı sonrası duyulan üzüntünün 22 yıl geçmesine rağmen sürdüğünü aktaran katılımcılar, cenaze namazında kadın ve erkeklerin birlikte saf tuttuğunu, bu durumun Türkiye gündemine oturduğunu da hatırlattılar. Öte yandan Kızılcan için mezarı başında da bir anma töreni gerçekleştirildi.


Haber okunma sayısı: 99Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı