Emlak Sektörü'nün Nabzı Burada Atacak

Çocuklar kitap okusun diye

cocuklar-kitap-okusun-diye

Çocuklarına kitap okum alışkanlığı kazandırmak isteyen anne babalar bu paneli kaçırmayın
24 Mart 2017 Cuma 12:54

Zamane çocuklarının akıllı telefonlarla, bilgisayarlarla sanal dünyada geçirdikleri sürenin her geçen gün biraz daha artması, kitap okuma alışkanlığı kazanılmasının önünde en büyük engel haline geldi. Kent Sağlık Grubu, anne babaların “çocuğum hiç kitap okumuyor”, “Çocuğuma nasıl kitap okumayı sevdirebilirim” yakınma ve sorularına yanıt bulacakları bir seminer düzenliyor.

“Çocuğun dünyasında kitap” konulu panel, Kent Sağlık Grubu ve Karşıyaka Belediyesi işbirliği ile 29 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Karşıyaka Belediyesi Konferans Salonu’nda saat 14.00’te başlayacak seminerde çocuk edebiyatının önemli isimlerinden yazar Hüseyin Yurttaş, kitap okumanın okul başarısına etkilerini anlatacak. Yurttaş, emekli bir ilkokul öğretmeni olarak kitap seven çocuklar yetiştirmek için anne babalara deneyimleriyle de ışık tutacak.

 

Panelde, İzmir Kent Hastanesi Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Benal Çubuk, “Çocukların zeka gelişiminde kitapların etkileri” konulu bir sunum yapacak. Uzm. Dr. Çubuk, kitapların çocukların bilişsel gelişimini nasıl desteklediğini anlatıp, ebeveynlere yaş gruplarına göre kitap seçimi konusunda uyarılarda bulunacak. Kent Alsancak Tıp Merkezi Çocuk Psikoloji Uzmanı Şebnem Türkdalı Temizocak ise, çocukların psikolojik gelişiminde kitapların etkileri konusunda anne babaları bilgilendirecek. Temizocak, çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmasında anne babanın rol model olduğuna dikkat çekip, doğru kitap seçimi konusunda önerilerde bulunacak. Saat 14.00-15.30 arasında gerçekleşecek, her zamanki gibi halka açık ve ücretsiz olan panele, “Çocuğum kitap okusun” diyen tüm anneler ve babalar davet edildi.

elit escort bayan


Haber okunma sayısı: 1817Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İZMİR - HAVA DURUMU

IZMIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ