Emlak Sektörü'nün Nabzı Burada Atacak

Zübeyde Hanım'ın Hayatını Canlandırdılar

zubeyde-hanimin-hayatini-canlandirdilar

Karşıyaka Müftülüğü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın ölümünün 97. yılında Karşıyaka’da anma programı düzenledi.
15 Ocak 2020 Çarşamba 21:20

Karşıyaka Müftülüğü, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 14 Ocak 1923 tarihinde hayata gözlerini yuman annesi Zübeyde Hanım’ı Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezinde düzenlediği etkinlikle andı.

Etkinliğe Karşıyaka’daki kurum ve STK yöneticileri, din görevlileri, Kur’an kursu öğretici ve kursiyerleri ile kalabalık bir davetli katıldı.

Etkinlikte konuşan Karşıyaka Müftüsü İsa Gürler şunları söyledi; “Gazi Mustafa Kemal vatanımızı işgalden kurtarmış ve cumhuriyetimiz kurmuş. Ezanımızın okunduğu, bayrağımızın rahatça dalgalandığı, varlığımızı devam ettirebildiğimiz bu cennet vatanı, cumhuriyeti bizlere emanet etmiş. Zübeyde Hanım ise Atatürk’ü yetiştirip Atatürk’ü milletimize armağan etmiş. Sevgili peygamberimiz bir hadisinde ‘vefa imandandır’ diyor. İyilik yapana saygı ve vefa göstermenin ahlaki bir erdem olduğunu bize bildirmiş.  Arkadaşlarımız Atatürk’ü yetiştiren Zübeyde hanıma vefa duygusu ile bu programı hazırladılar”

Zübeyde Hanım'ın hayatı Karşıyaka Nergis Kur’an Kursu öğretici ve kursiyerleri tarafından canlandırıldı, kendisi için yazılan şiirler okundu.

Ayakta alkışlanan tiyatral gösteri sonunda kurs öğretmen ve öğrencilerine birer teşekkür belgesi ve çiçek demeti verildi.


Haber okunma sayısı: 89Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İZMİR - HAVA DURUMU

IZMIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ